Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Udział w prawie ochronnym daje prawo do korzystania z niego w całości

12 grudnia 2018 | Rachunkowość | Agnieszka Brzóstewicz

KLASYFIKACJA Spółka z o.o., będąca wspólnikiem spółki osobowej, nie uzyska przychodu z nieodpłatnych świadczeń w związku z możliwością posługiwania się znakiem towarowym, będącym współwłasnością tej drugiej.

 

Takie stanowisko zajął dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 9 października 2018 r. (0114-KDIP2-2.4010.339.2018.2.SO).

Organ podkreślił, że spółka będzie wprawdzie korzystała ze znaku towarowego w części, w której nie będzie jej własnością, ale na takich samych zasadach będą mogli z niego korzystać pozostali współwłaściciele. Ze stosownego regulaminu wynikało, że wszyscy wspólnicy mogą użytkować znak towarowy na takich samych zasadach, na określonych polach eksploatacji, jednak z uwzględnieniem tego, że używanie go przez jednego ze współwłaścicieli nie może zakłócać możliwości eksploatowania go przez pozostałych.

Wnioskodawca wskazał, że spółka osobowa nabędzie w drodze umowy sprzedaży część prawa ochronnego do znaku towarowego (udział w prawie). Właścicielami przedmiotowego prawa będzie kilka podmiotów, które określą w regulaminie zasady korzystania z niego przez poszczególnych współwłaścicieli.

Wnioskodawca, będący jednym ze wspólników...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11229

Wydanie: 11229

Spis treści
Zamów abonament